05 Haziran 2009

..ONDAN BUNDAN..

3. Sınıf Hamur Kağıda Matbaa Mürekkebi Hayatlar  Barbaros Şansal
Telaşlı telaşlı, günlerdir tanışmayı istediğim,günümü heyecanlandıracak biriyle görüşmeye (bunu da büyük bir heyecanla yaşam arşivime yazacağım)giderken posta kutusunda düşündüğüm zamanlamanın biraz geçikmesiyle acaba gelmez mi diye kuşkuya düştüğüm bir kitap beni bekliyordu..Kendini çok özel bulduğum ele avuca sığmaz yamak Barbaros'un kitabıydı posta kutumdaki.. Düzenlediği work shoplardan birine katılmayı arzu ederken karşılıklı mailleşme sonucu durum kendisinin kitabını yollamasına kadar vardı..Kendim satın alıp tanıştığım ilk fırsatta  imzalatmayı daha doğru ve şık bulacaktım ama bunu gerçekleşmesi zaman alacaktı..Ve posta kutumda farklılığın farkı ortadaydı..Tekrar teşekkürler kendini Yıldırım Mayruk'un Terzi Yamağı görecek kadar özgüvenli Yamak Barbaros'a..

Evin oğlu ilköğretimi bitiriyor bu yıl..O da artık Ortaöğretim genci oldu..Sbs gibi beni kasan bir eğitim sisteminden uzak kalarak mevcut okulumuzun Lisesine devam etmek en büyük amacımız..

Pazar kahvaltıları ardından bir sinema fimi ardından bir kitapevinde Tutkun'un istediği bir kitap, oyun cd ya da film seçimi..bayıldığım bir film izleme alışkanlığı var..Hemen her hafta iki ya da üç kez film seyreder sinemada..İyi bir film izleyicisi ve son bir yılda tutkunu olduğu kitap okumalarından ne kadar mutluyum..

Canım Deniz duyarlı ve ayrıntı kadını Sevgili Deniz'in telefonuyla sevimli küçük bahçelerinde domates fideleri ekme deneyimi yaşamak..Bahçesindeki gördüğüm ilk kez pembe gelincik..Beyaz gelincik olduğunu ilk kez ondan duydum..Ben birkaç günle görme fırsatını kaçırsamda..Ve Eylül de sanırım domates çorbası, salatası, salçası vs.türevlerini bolca yapıp tüketeceğiz :)


Galip dede 5=D 
Çankaya
312-468 51 65

Benim şahane arkadaşlarım yaklaşan doğum günümde beraber olamayacağız endişesi ile ön kutlama yapmayı uygun bulmuşlar..Bir fire verdik o gece ama mevcutla da inanılmaz eğlendik ne zamandır bu kadar eğlenmediğimi fark ettim..ve Ankara da bu güzel mekanı nasıl olduda bu kadar zaman atladığıma hayıflandım..Ankara da Deniz olmasa da sanki kapıdan çıktığınızda sizi sonsuz bir deniz karşılayacakmış gibi bir dekorla mavi boyalı çerçeveleri, pencere önünde kırmızı sardunyalarıyla sizi iyice havaya sokan bu atmosferiyle iyi müzik keyifli bir yemek düzgün bir yer arıyorsanız tavsiye edilesi bir yer olmuş..

Akdeniz ve Yunan mutfağından(ne fark varsa!!) seçkin lezzetleri tattığınız gibi hafta sonları mekanın sahibinin sahnede seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ve coşarsa sirtaki şovuyla gecenizi renklenebilir..

Büyükşehirlerde yaşayan insanların yaşamsal ihtiyaçlarından biri hale gelmekte olan spor salonları..Yaşam alanlarımız daraldıkça rahatlayabileceği, spor yapacağı belki birazda sosyalleşme alanları haline gelen ve her geçen gün sayısı artan bu merkezlerden birinin açılışına gittik.Üyesi olduğumuz klüpten son derece memnunuz ama bu yeni açılan yerlerde o kadar şık yapılmakta ki insanı aklı gitmiyor değil..

İstanbul gibi Ankara da artık tek merkezli yaşamdan uzaklaşıyor. İnsanlar yaşam alanları neredeyse her şeyleri el altında olsun istiyor..yolda geçirilen saatlerden herkes fazlasıyla  şikayetçi.. Evine yakın bir yerlerde bildiği, güvendiği restaurantlar olsun yine yakın bir yerde sporunu yapabilmek yakın bir alışveriş merkezinden ihtiyaçlarını görmek ve daha az vasıta ile bir yerlere ulaşmak istiyor..Burasını çok beğendim..Bütün Ankara davetliydi sanki muazzam bir kalabalık vardı..Organizasyonu ve reklam işlerini bir arkadaşımın firması üstlenmiştiki gurur duyacağım kadar iyi yapmışlardı...

Geceyi asıl özel kılansa en sevdiğim enstrüman olan saksofondu..Bu şahane enstrümanı bir de kadın çalarsa muazzam bir görüntü sahne şovu ve müzik keyfi çıkıyor ortaya..

BaseLifeClub:http://www.baselifeclub.com/

2 yorum:

Deniz dedi ki...

Genellikle "camia" diye adlandırılan bu sisteme dahil olan kişilerin daha burnu havada olmaları beklenir. Barbaros Şansal'ın bu düşünceliliği bence gözlüklerinin ardındaki cin gözlerinden oldukça belli. Tutkun'a gelince, o SBS ye girse dahi gerilmeden başarılı olabilecek bir öğrenci. Ama onu bu sınavdan uzak tutacak bir ailesi olduğu için de şanslı. Beyaz gelincik de benim borcum olsun, fotoğrafını senin için ben ekleyeyim. Pembelerin varlığı beyazdan ötürü :) Ellerine sağlık, çok zevkli bir bostan etkinliğiydi :)

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki...

DENİZ..
CANIM DENİZ..DUYARLI DENİZ..HAYATIMA AYRICAKLIK KATAN DENİZ..ÇOK TEŞEKKÜRLER BİR ARA DA SULAMAYA GELMELİYİM ;)