13 Kasım 2007

ÇOCUKLUK ARKADAŞIM HEİDİ...


BÖYLESİ SOĞUK VE PUSLU HAVALARDA İÇİMDE HİÇ BİRŞEY YAPMAK GELMEZ..BOL BOL DERGİ KARIŞTIRIP KİTAP OKUMAK ARDINDAN DA KOLTUGA UZANIP ÜSTÜNE ÇEKTİĞİM BATTANİYENİN İÇİNDE SEVDİĞİM BİR FİLM SEYRETMEK VE UYKUYA DALMAK NEDENSE BANA HEP İYİ GELİR..BİRDE BÖYLE HAVALARDA HEP AKLIMA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ HEIDI GELİR..SANIRIM SOĞUK KIŞ AKŞAM ÜSTLERİ BAŞLARDI.. ÇOCUKKEN Kİ SABIRSIZ HALLERİMDE BEKLEMEKTEN ÇOK MUTLULUK DUYDUĞUM ENDER ZAMANLARDANDI..DIŞARDA OYUN OYNAMAKTAN DONMUŞ ELLERİMİ KALORİFER PETEKLERİNİN ARASINA SOKUP ISITMAYA ÇALIŞARAK VE ISIDAN GEVŞEYEN BEDENİMLE O OLAGANÜSTÜ DAKİKALARIN BAŞLAMASINI BEKLEMEK SANIRIM BANA VE DİĞER ÇOCUKLARA KOCAM BİR DİLİM VERİLEN PASTADAN DAHA KIYMETLİYDİ..


ESKİ BLOGUMDA Kİ YAZIYI KOYMAK İSTEDİM..ÖZLEDİKLERİMİZE İNAT..
ARKADAŞIMIN SAYFALARINDA ÇOCUKLUĞUMA ÇOCUKLUĞUMUZA AİT ÇİZGİ FİLM KARAKTERLERİNİ GÖRÜNCE KENDİMİ KAYBETMİŞİM.. RESİMLERE BAKTIKCA HEYECANDAN KALBİM YERİNDEN FIRLADI..O ÇOOK ÖZLEDİĞİM ÇOCUKLUK ARKADAŞLARIM KARŞIMDAYDI.. NE ÇOK OLMUŞDU ONLARI GÖRMEYELİ.. MEĞERSE NE KADAR ÇOK ÖZLEMİŞİM..ARI MAYA’YI,CANDY’İ,HEİDİ’Yİ İŞTE HEPSİ ŞİMDİ KARŞIMDALARDI VE CAP CANLI BANA BAKIYORLARDI VE HALA HEİDİ'NİN GÖZLERİ GÜLÜNCE KAYBOLUYORDU..SANIRIM BEN HEIDI’YI HER ZAMAN DAHA ÇOK SEVDİM..
ÇOCUKLUĞUM DA HER HAFTA CUMA GÜNLERİ HEİDİ İLE GEÇEN YARIM SAAT BENİM DÜNYAYI UNUTTUĞUM SAATLERDİ..
BENDE HEIDI’YLE BERABER ALP'LERDE KOŞUYOR,KUZULARI BESLİYOR,ÇİÇEKLER TOPLUYOR,BABAANENİN İLK BEYAZ EKMEK YEMESİNDE Kİ HAZZI HİSSEDİYOR, PEDER’İ HEIDI DENDE HİÇ KISKANMIYORDUM.. VE BİR GÜN HAYALLERİMDE HEP HEIDI NIN YANINA ALP’LERE GİDECEĞİM GÜNÜ DÜŞLEYEREK UYKULARA DALIYORDUM..
VE GÜN GELDİ BEN ALP’LERE GİTTİM HEIDI’YI,PEDER’I ARADIM AMA YOKTULAR YOK..
BU GÜN RAHATLIKLA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM.. ÇOCUKLUĞUMU ASLA BU GÜN Kİ ÇOCUKLARLA DEĞİŞMEM.. OLAGANÜSTÜ BİR ÇOCUKLUK YAŞADIM; KARDEŞCE, PAYLAŞIMCI, MERHAMETLİ, SAYGILI, TOPRAKLA, AĞAÇLA, SOKAK HAYVANLARIYLA,AZ KIYAFETLE,YİYEBİLMEK İÇİN MEVSİMİNİ BEKLEDİĞİM MEYVELERLE,LEZZETİNİ BU GÜNKÜ ÇOCUKLARIN ASLA BİLEMEYECEĞİ SOKAKLARDA SATILAN ELMA ŞEKERİYLE…
ALP’LERE GİDERKEN ARKADAŞIM GÜLAYŞE.. ‘KIYMET PETER’I GÖRÜRSEN BENDENDE SELAM SÖYLERMİSİN?’DEDİ .. NASIL BİR DÜNYA YARATMIŞIZ Kİ KENDİMİZE ALP’LER DENİNCE BİLE AKLA İLK HEİDİ GELİYOR SANKİ ÇOCUKLUK ARKADAŞIMIZMIŞ GİBİ.. BEN HEİDİYİ ZATEN HİÇ ÇİZGİ FİLM GİBİ GÖRMEMİŞTİM O ZATEN BENİM ÇOCUKLUK ARKADAŞIMDI HEP ÖYLE KALDI HALA DA ÖYLE.. BENDE ALP’LERDEN ARKADAŞIMA MESAJ ATTIM ‘PETER I GÖRDÜM GÜLAYŞE SELAMINI DA İLETTİM VE ONU DUDAKLARINDAN ÖPTÜM!!’ DEDİM..


KISKANDI.......

9 yorum:

bembi dedi ki...

ne kadar güzel yazmışsın Kıymet! Heidi gibi camsız pencerem, samandan bir yatağım olsa da, öyle güzel bir yerde yaşasam. ya da yine çocuk olsam, ellerimi petek arasına sokup ısıtsam :))

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

BEMBI;
ÇOCUKLUĞUMU HİÇ BİR ÇOCUKLUĞA DEĞİŞMEM..O KADAR YARATICI VE ARKADAŞCAYDI Kİ..NE HAYALLERİMİZ VARDI..BİLİYORSUN KİMSENİN GİREMEDİĞİ TEK YERDİR HAYALLER!!

gaykedi dedi ki...

vikingler, arı maya, şeker kız ve heidi, ve anne babamızın sıcak kolları, o günleri ancak rüyalarda görebileceğiz artık...masal gibi....geldi ve geçti...

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

GAYKEDİ;
ÇOK HAKLISIN "MALESEF"

www.edasuner.com dedi ki...

Kıymet o kadar güzel yazmışsın ki resmen çocukluğuma gittim

heidi dedi ki...

evet, akşam üzeri başlıyordu. çünkü okuldan koşa koşa geldiğimi hatırlıyorum kaçırmamak için. yanaklarım heidi gibi pembeleşerek.:-)
peter yanımda, çok selamları var.
:-)

Adsız dedi ki...

evet, akşam üzeri başlıyordu. çünkü okuldan koşa koşa geldiğimi hatırlıyorum kaçırmamak için. yanaklarım heidi gibi pembeleşerek.:-)
peter yanımda, çok selamları var.
:-)

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

HEİDİ;
AH BU PETER TÜM KIZLARIN BAŞINI
DÖNDÜRÜYOR SANIRIM..
SELAM İLETİN LÜTFEN..

Nazkız dedi ki...

Evet ya nasıl nostalji oldu şimdi? Ben Heidi denince sevecen bir büyükbaba ile pofuduk ekmekleri hatırlıyorum bir de :-)))