29 Haziran 2009

...


yeni düşler kurmaya,
yeni tatlara,
sonsuz mavilere serilmeye,
sessizliği dinlemeye, yorumsuz olmaya, bunları kaydetmeye ve dahası bunları yaşamak üzere gittim ben..

25 Haziran 2009

..OLMASAN ÇOK EKSİK KALIRIM.."İNCİ" TANESİ..

Yaşamımı kolaylaştırmak her eksiğimi tamamlamak yüzümdeki bir gülümseme eksildiğinde eksilen biri için zor bir kardeşimdir ben..
Zorlarımı, zorluklarımı bana hiç hissettirmeden yaşamında eritmeyi hep bilmiş özel bir abladır..
Hızla büyüyoruz..O olmasa çok eksik kalırım bu hayatta bunu iyi biliyorum..bana bu kadar yakın insanlar beni hep korkutur korkmam belki de kaybedersem ne yapacağımı bilememedendir..
Özel insanları yazmak, anlatmak zordur hep..Yetmez yetişmez kelimelerde kurulan cümlelerin uzunluğuda..
İyi ki en azından Seni Seviyorum cümlesi var..Uzun ve mutlu yaşaman senden de tek dileğim..

24 Haziran 2009

:.

Murat Özgen A.

Müthiş bir adamla sohbet etmek..aslında sohbet de etmeden konuşmak, konuşmak da değil aslında, sadece soluksuz onu dinlemek..hatta sonsuz bir sessizliğe çekilmek sandalyende..bundan mutlu olmak, bitmesin istemek...onun büyülü kelimeleri seni sarıp sarmalarken bir yandan da içinden o sadece durmaksızın anlatsın zamanda bir miktar dursun ve hatta ben o kadar susayım ki benim sustuğum her dakikayı onun engin bilgisi doldursun ve ben sadece onu dinleyerek çoğalayımı istemek..

21 Haziran 2009

...







hepiniz çok özelsiniz..
yanımda olduğunuz ve olacağınız için..

17 Haziran 2009

..39..


..YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM..
Düne ait ne varsa söylenmiş yada söylenememiş,
Bıraktım hepsini orada ..
Çünkü şimdi yeni şeyler söylemek lazım

Her gün bir yerden göçmek
Ne iyi
Her gün bir yere
Konmak ne güzel
Bulanmadan, donmadan
Akmak ne hoş

Dünle beraber
Gitti cancağızım
Ne kadar söz varsa
Düne ait
Şimdi yeni şeyler
Söylemek lazım...

16 Haziran 2009

..BEYAZ..

Doyasıya eğlenmek bazen..
Gecenin karanlığında,
Dolunay'ı camdan seyretmek yine doyasıya,
yaz akşamlarının ilklerinden birini yaşarken
Kadehini tanıdık,tanımadık insanlara kaldırmak..
Ve;
İçimden geçen cümleler bu mu olmalı bilmeden:
"Hayatımın anlamı benim bakış açımda gizli"

14 Haziran 2009

..MEZUNİYET III..


Ve nihayetinde karnemiz alındı karnemize iliştirilen "Teşekkür"ümüzle günümüz taçlandı..Mutluluğu, mutluluğum oldu..Pazartesi sabahı okul arkadaşlarıyla çıkacağı tatile kadar Leyla gibi dolaşacak..

13 Haziran 2009

..MEZUNİYET II..



Kep atma töreni..hepsi nasıl da heyecanlı, çoşkulu ve zarifler..ne sağlam ne doğru arkadaşlıklar kuruyorlar..her biri plaketlerini alırken konuşma yaptılar okullarını sevme ve en önemlisi arkadaşlarına olan tutkunluklarından bahsettiler..ilerki yıllarda yaşamlarında çok arayacaklarını özleyeceklerini..
törenden sonra bahçe de barbekü keyfi yaşandı..aileler sevdikleri ve çocuklar iç içe birarada..şimdi beraber çıkacakları heyecanlı doyumsuz yaz tatilinin düşlerini yaşıyorlar..

12 Haziran 2009

..MEZUNİYET I..


Okulumuzun Geleneksel Pilav günü ve uçurtma şenliği..
Hayli yoğun geçen günler..
Hiç hesapta yoktu onun bu kadar hızlı büyüyeceği..Durdurulamaz hız da hem de..
İlköğretim bitti artık, kendi yıllarımdan hatırladığım kadarıyla büyüdüğünü hissediyor..Üstelik sınır tanımaz, kabına sığmaz yıllarda kapıdan girmek üzere..
Dileğim onun için hep aynı..
Sadece mutlu olması..

07 Haziran 2009

..MEHTAP'A..

Çok özel biri girdi yaşamıma adı gibi de esti pırıltısı.. Duruluğunu,nezaketini,sevecenliğini kattı da gitti yaşamıma.. Satırlarını sevmiştim önce sonra hassasiyeti aldı beni dünyasına ve ardından da elini sıkma zevkini yaşadım...O fark etmedi ama ben çok özel anlarına tanıklık ettim; keyifle onun..Zarafetin,nezakete dönüşümünü izledim ardından da onda...Yaşamım nasılda zenginleşti birden yine..Bana özel bir yeni yaş dönemi armağanı oldu kendisi o bunu fark etmedi ama..Bu yeni yaş dönemim ne heyecanlara gebe ve hissediyorum daha yeni başlıyor her şey..
Ve,
Bıraktığın pırıltılı Meltem'ini yaşıyorum hala..

05 Haziran 2009

..ONDAN BUNDAN..

3. Sınıf Hamur Kağıda Matbaa Mürekkebi Hayatlar  Barbaros Şansal
Telaşlı telaşlı, günlerdir tanışmayı istediğim,günümü heyecanlandıracak biriyle görüşmeye (bunu da büyük bir heyecanla yaşam arşivime yazacağım)giderken posta kutusunda düşündüğüm zamanlamanın biraz geçikmesiyle acaba gelmez mi diye kuşkuya düştüğüm bir kitap beni bekliyordu..Kendini çok özel bulduğum ele avuca sığmaz yamak Barbaros'un kitabıydı posta kutumdaki.. Düzenlediği work shoplardan birine katılmayı arzu ederken karşılıklı mailleşme sonucu durum kendisinin kitabını yollamasına kadar vardı..Kendim satın alıp tanıştığım ilk fırsatta  imzalatmayı daha doğru ve şık bulacaktım ama bunu gerçekleşmesi zaman alacaktı..Ve posta kutumda farklılığın farkı ortadaydı..Tekrar teşekkürler kendini Yıldırım Mayruk'un Terzi Yamağı görecek kadar özgüvenli Yamak Barbaros'a..

Evin oğlu ilköğretimi bitiriyor bu yıl..O da artık Ortaöğretim genci oldu..Sbs gibi beni kasan bir eğitim sisteminden uzak kalarak mevcut okulumuzun Lisesine devam etmek en büyük amacımız..

Pazar kahvaltıları ardından bir sinema fimi ardından bir kitapevinde Tutkun'un istediği bir kitap, oyun cd ya da film seçimi..bayıldığım bir film izleme alışkanlığı var..Hemen her hafta iki ya da üç kez film seyreder sinemada..İyi bir film izleyicisi ve son bir yılda tutkunu olduğu kitap okumalarından ne kadar mutluyum..

Canım Deniz duyarlı ve ayrıntı kadını Sevgili Deniz'in telefonuyla sevimli küçük bahçelerinde domates fideleri ekme deneyimi yaşamak..Bahçesindeki gördüğüm ilk kez pembe gelincik..Beyaz gelincik olduğunu ilk kez ondan duydum..Ben birkaç günle görme fırsatını kaçırsamda..Ve Eylül de sanırım domates çorbası, salatası, salçası vs.türevlerini bolca yapıp tüketeceğiz :)


Galip dede 5=D 
Çankaya
312-468 51 65

Benim şahane arkadaşlarım yaklaşan doğum günümde beraber olamayacağız endişesi ile ön kutlama yapmayı uygun bulmuşlar..Bir fire verdik o gece ama mevcutla da inanılmaz eğlendik ne zamandır bu kadar eğlenmediğimi fark ettim..ve Ankara da bu güzel mekanı nasıl olduda bu kadar zaman atladığıma hayıflandım..Ankara da Deniz olmasa da sanki kapıdan çıktığınızda sizi sonsuz bir deniz karşılayacakmış gibi bir dekorla mavi boyalı çerçeveleri, pencere önünde kırmızı sardunyalarıyla sizi iyice havaya sokan bu atmosferiyle iyi müzik keyifli bir yemek düzgün bir yer arıyorsanız tavsiye edilesi bir yer olmuş..

Akdeniz ve Yunan mutfağından(ne fark varsa!!) seçkin lezzetleri tattığınız gibi hafta sonları mekanın sahibinin sahnede seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ve coşarsa sirtaki şovuyla gecenizi renklenebilir..

Büyükşehirlerde yaşayan insanların yaşamsal ihtiyaçlarından biri hale gelmekte olan spor salonları..Yaşam alanlarımız daraldıkça rahatlayabileceği, spor yapacağı belki birazda sosyalleşme alanları haline gelen ve her geçen gün sayısı artan bu merkezlerden birinin açılışına gittik.Üyesi olduğumuz klüpten son derece memnunuz ama bu yeni açılan yerlerde o kadar şık yapılmakta ki insanı aklı gitmiyor değil..

İstanbul gibi Ankara da artık tek merkezli yaşamdan uzaklaşıyor. İnsanlar yaşam alanları neredeyse her şeyleri el altında olsun istiyor..yolda geçirilen saatlerden herkes fazlasıyla  şikayetçi.. Evine yakın bir yerlerde bildiği, güvendiği restaurantlar olsun yine yakın bir yerde sporunu yapabilmek yakın bir alışveriş merkezinden ihtiyaçlarını görmek ve daha az vasıta ile bir yerlere ulaşmak istiyor..Burasını çok beğendim..Bütün Ankara davetliydi sanki muazzam bir kalabalık vardı..Organizasyonu ve reklam işlerini bir arkadaşımın firması üstlenmiştiki gurur duyacağım kadar iyi yapmışlardı...

Geceyi asıl özel kılansa en sevdiğim enstrüman olan saksofondu..Bu şahane enstrümanı bir de kadın çalarsa muazzam bir görüntü sahne şovu ve müzik keyfi çıkıyor ortaya..

BaseLifeClub:http://www.baselifeclub.com/

03 Haziran 2009

...

Sıklıkla gittiğim benim yemek keyif yerimdir..

Ankara'nın özel, her daim aynı kalitedeki lezzetlerin sizi karşıladığı en köklü ve en eski yerlerinden biridir Göksu Restaurant..

Kızılay’ın hızla avamlaşan fastfood kültürüne!! kargaşasına sıradan bir semt haline inat yıllarca Kızılay Bayındır sokakta hizmet veren kapısından girdiğiniz anda kendinizi 50 li yıllarda hissedeceğiniz, personeliyle, dekoruyla özenin, itinanın samimiyetle hissedildiği bir mekan…Bembeyaz masa örtülerinin, mutlak masaların üstündeki vazolarda taze çiçeklerini bulunduğu iç mekanda kocaman bir Hitit amblemi ve duvar seramiklerinin olduğu ahşap lambrilerin sardığı her şeyden önemlisi belki de değişmez müdavimi müşterileri gibi yaş ortalaması hayli büyük olan kemik personeli ile harika bir yemek keyfi yapılacak bir mekandır..Mutlak halepişi denenmeli ve her yemek kolay kolay her yerde yiyemeyeceğiniz bir lezzet olan sufleyle bitirilmelidir..Yemekler söyledikten hemen sonra sipariş verilmelidir ki ancak yetişebilsin ve söylerken gelen suflenin tadımlık değil doyumluk ölçülerde bakır bir kabın içinde geleceğini ve gelen tatlıyı makul kişi sayısında isteyip mutlaka tatmalı..

Bir tadanda vaz geçemiyor zaten....

Bir yer daha açtı katlar dolusu insana aynı standartta servis verebilecek kalitede ve büyüklükte..Ankara da nerede yemek yemeliyim diyenlere verilecek bir numaralı adreslerden biridir.. Ankara’nın tanıdık simalarının bolca bulunduğu her katı, her saat dolu rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye edeceğim şık konforlu bir mekan..

Göksu Restaurant

Kızılay:

Bayındır Sok 22

431 47 27

K.Esat:

Nenehatun Cad 5

4375252

01 Haziran 2009

..İSTİYORUM..

En sevdiğimdir kiraz,
Bu sene ilk kez reçel yapmak istiyor canım..
Çok şey sorgulamak ve bazılarına cevap almak, bazılarını yaşama havale etmek istiyorum..

Çok mutlu anlarım olsun, müzik dolu zamanım olsun çokca konsere gitmek istiyorum..


Bu yaz deniz de geçirdiğim zaman karadan daha çok olsun istiyorum..
Bu yaz da geçen yıllardaki gibi Akdeniz'in güneşi bana bütün kışa yetecek kadar sarıp sarmalasın istiyorum..
Uzun balkon keyifleri yapmak istiyorum, kendiliğinden şekil almış balkonlarda..
zorlamasız..
Sevdiklerimle uzun saatler geçirmek istiyorum bir de üstüne dolu dolu..

Yaklaşan yaş dönümümün tadını çıkarmak istiyorum..
kasılmadan!
takılmadan!
umursamadan!!..

Tanışamadığım insanlar var yaşam listemde onlarla el sıkışmak istiyorum bir an evvel..
Yaşamımı heyecanlandıran ayrı bir tat verenlerle..